Tävlingskalender för IPO-R

Every year IRO testing is arranged in Sweden. Here you can see the events of 2018.

Här ser ni kommande IPO-R-prov som ska arrangeras i Sverige 2018.

IPO-R prov i Tierp ytsök 2018

11 november 2018

Kontakt: Ann-Marie Melin, lilla.wida@gmail.com

IPO-R-prov i Söderköping ruinsök 2018

I oktober, men datum fastställs senare

Kontakt: Ann-Charlotte Bengtsson, annecharlotte@retrieveandrescue.se

IPO-R-prov i Eslöv ytsök och spår 2018

1 och 2 september 2018

Kontakt: Andreas Porsarp, andreas.porsarp@gmail.com

IPO-R-prov i Skultuna ytsök 2018

9 juni 2018

Se inbjudan (PDF-dokument, 60 kB)

Kontakt: Bengt Jansson, bengtjansson867@gmail.com

Internationellt IPO-R-prov/IRO Testing event in Lidköping 2018

Se resultatlistan här (PDF-dokument, 819 kB)

19 - 20 maj 2018 / May 19 - 20 2018 i/at Lidköping BK

RH-FL A + B och RH-T A + B

Kontaktperson/Contactperson: Martin Lööf
Mail/email to the organizer: martin.loof@brukshundklubben.se
Mobil/Phone: +46 70 947 60 03

IPO-R-prov i Varberg 2018

31 mars -- 1 april spår och ytsök Varbergs BK
Kontaktperson: Maria Johnsson-Thorén
E-mail: mariajohnssonthoren@gmail.com Mobil: 070 878 85 62

Resultatlista A (PDF-dokument, 1,6 MB)

Resultatlista B (PDF-dokument, 2,2 MB)

________________________________

IPO-R Prov i Höst 2017

12/11 Ytsök A + B Tierps BK
Kontaktperson: Ann-Marie Melin
E-mail: lilla.wida@spray.se
Mobil: +46767685180

Resultatlista RH-FL A (PDF-dokument, 267 kB)

Resultatlista RH-FL B (PDF-dokument, 275 kB)

_________________

22/10 Ruinsök A + B Söderköpings BK
Kontakt och för anmälan: Anne Charlotte Bengtsson:
Mobil: 0706737206 eller E-mail: annecharlotte@retrieveandrescue.se

Resultatlista RH-T A (Image-dokument, 15,8 MB)

Resultatlista RH-T B (Image-dokument, 15,9 MB)

1/10 Ytsök Eslöv BK
Hemsida till arrangören: http://www.sbkeslov.se/Startsidan
Kontaktperson: Andreas Porsarp: andreas.porsarp@gmail.com

Resultatlista A (PDF-dokument, 277 kB)

Resultatlista B (PDF-dokument, 277 kB)

_________________

Nationellt IPO-R-prov i Varberg spår och ytsök

Lördag 8 april: Spår: RH-F A RH-F B

Resultatlista Spår RH-F A (PDF-dokument, 294 kB)

Resultatlista Spår RH-F B (PDF-dokument, 295 kB)

Söndag 9 april: Ytsök: RH-FL A RH-FL B

Resultatlista Ytsök RH-FL A (PDF-dokument, 293 kB)

Resultatlista Ytsök RH-FL B (PDF-dokument, 299 kB)

Domare: Leif Sundberg, Ann-Marie Melin och Martin Lööf

Tävlingsledare: Maria Johnsson-Thorén