Medlemsdag och medlemsmöte 231007

24 sep 202324 sep 2023

Torslanda-Öckerö BrukshundklubbTorslanda-Öckerö Brukshundklubb

I samband med höstens medlemsmöte passar vi på att ha lite andra aktiviteter för våra medlemmar. Kl 11:00 drar vi igång med att visa några av de hundsporter vi har på klubben. Därefter erbjuds de som vill att pröva på de olika grenarna. Kl 12 bryter vi för medlemsmöte där vi informerar om vad vi gjort och var vi har för planer framöver.

Alla medlemmar är varmt välkomna denna dag. Vi ser gärna att ni kommer med tankar och idéer på hur vi tillsammans utveckla och driva klubben framåt. Alla förslag tas tacksamt emot. När mötet är avslutat bjuder klubben på hamburgare, kaffe och kaka. När man fått i sig lite energi finns det tid till ca 13:30 att prova på de tidigare aktiviteterna eller träna annat om man hellre vill det. Anmäla senast 4/10 till eva@tobk.se